Odżywianie

W celu utrzymania właściwego stanu naszego organizmu jesteśmy zmuszeni do przestrzegania kilka nader istotnych zasad przyczyniających się w znacznym stopniu do jego prawidłowego funkcjonowania, Jedną z nich jest bez wątpienia prawidłowe odżywianie się, umiejętne stosowanie diety i dostarczenie organizmowi niezbędnych ilości odpowiednich substancji, wymaganych do jego jak najbardziej prawidłowego funkcjonowania.

Odpowiednio utrzymana dieta to regularne przyjmowanie pokarmów w odpowiednich ilościach i we właściwym czasie. W zależności od naszego wieku, trybu życia jak i osobistych upodobań każdy z nas potrzebuje innego rodzaju diety do zdrowego funkcjonowania swego organizmu.

Najważniejszymi zasadami każdej diety jest spożywanie posiłków gotowanych a unikanie spożywania w znacznej mierze posiłków smażonych. To spożywanie odpowiedniej ilości ryb i chudego mięsa, dobrze dobrana dieta nie może obyć się także bez znacznej ilości warzyw i owoców.

Pamiętajmy też, aby tłuszcze zwierzęce postarać się zastąpić na mniej szkodliwe tłuszcze roślinne. Warto też podczas jedzenia posiłków ograniczyć spożywanie soli i cukrów a zwiększyć ilość wypijanych płynów, najbardziej optymalna ilością w tym przypadku jest wypijanie od 1,5 litra do 2 litrów wody w ciągu dnia.

W celu utrzymania właściwej kondycji i odpowiedniej figury naszego organizmu warto jest zadbać o odpowiednią ilość ruchu, zwłaszcza tego na świeżym powietrzu. Może to być zarówno uprawianie biegów jak też nieco dłuższy spacer, który to będzie w stanie dostarczyć odpowiednia ilość tlenu dla naszego organizmu.

Odpowiednio dopasowana dawka ruchu to ogromna satysfakcja dla naszego ciała.
Copyright © 2011 zdrowie i uroda.