Długo i szczęśliwie

Żyć długo i przede wszystkim zdrowo to jedno z marzeń chyba wszystkich osób żyjących na tym świecie. Aby móc w ten sposób dożyć sędziwego wieku warto jest stosować się do kilku niezmiernie cennych sugestii i zaleceń. Pomoże nam to także posmakować odrobinę szczęścia w naszym życiu.

Większość z nas przez długi okres życia nie robi nic w tym kierunku, aby przyczynić się choćby w nieznacznym stopniu do poprawy zdrowia lub nieco staranniejszego zadbania o nie. Dopiero wraz z nadejściem chwili, kiedy to zaczyna ono nam nieco szwankować przyglądamy mu się nieco bardziej pragnąc zmienić szkodliwe czynniki na te, które będą oddziaływały na jego stan w sposób zdecydowanie bardziej pozytywny.

Przestrzegając kilku jakże prostych jednak nader skutecznych zasad mamy możliwość cieszyć się nim przez jak najdłuższy okres czasu aż do nadejścia późnej starości. Jednym z podstawowych i najskuteczniej oddziaływujących czynników na stan naszego zdrowia jest bez wątpienia umiejętne i zdrowe odżywianie się.

Ludzki organizm wymaga dostarczenia ponad czterdziestu różnego rodzaju substancji odżywczych korzystnie wpływających na jego ogólny rozwój. Brak lub nadmierna ilość, którejkolwiek z nich przyczynia się do zachwiania prawidłowej gospodarki lipidowej naszego organizmu, co w rezultacie prowadzi do różnego rodzaju niekorzystnych powikłań.

Może to być między innymi choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, otyłość, cukrzyca jak i jeszcze wiele innych chorób. Pamiętajmy ze odpowiednia waga organizmu równa się także zadowalające poczucie z naszej strony.
Copyright © 2011 zdrowie i uroda.