Czas na zmiany

Zmieniając wiele swych dotychczasowych nawyków mamy także możliwość wpłynięcia na prowadzenie zdrowego trybu życia, co w ostateczności przyczyni się do poprawy fizycznego funkcjonowania naszego organizmu jak i posiadania zdecydowanie lepszego samopoczucia.

Nawyki, którym warto się nieco bliżej przyjrzeć i zastanowić na ich zmienieniem to bez wątpienia ograniczenie ilości pokonanych kilometrów naszym autem a zwiększenie ich w oparciu o używanie tego rodzaju środka, jakim jest rower lub pójścia pieszo. Jeżeli wracając do swego mieszkania korzystamy z windy, postarajmy się ograniczyć jej używanie w ciągu tygodnia do minimum.

Jeżeli powracamy z pracy środkiem transportu miejskiego postarajmy się przynajmniej dwa razy w tygodniu wysiąść przystanek wcześniej i resztę drogi pokonać spacerkiem. Po zjedzonym posiłku nie układajmy się na kanapie przed telewizorem a udajmy się na kilkunastominutowy spacer na świeżym powietrzu.

Warto poświecić nieco więcej czasu na wspólną zabawę z dziećmi, dzięki temu sami ćwiczymy jak też uczymy korzystania nasze dzieci z tego rodzaju formy aktywnego wypoczynku. Jeżeli posiadamy działkę nie zapominajmy o pracy na niej. Po zwiększonym wysiłku fizycznym warto też jest zatroszczyć się o prawidłowy relaks i odprężenie naszego całego organizmu.

Postarajmy się po wykryciu pojawiającego się u nas stresu w skuteczny sposób rozładować go poprzez czynności, które wpływają na nasz organizm w sposób wyciszający. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest pójście do kina z bliską nam osobą, lub relaksująca kąpiel w wannie czy też pójście na basen w celu radosnej zabawy. Każdy z nas ma swoistego rodzaju formy wpływające na jego organizm w sposób wyciszający.
Copyright © 2011 zdrowie i uroda.